O NAS


Firma MP Solar Group Sp. z o.o. od 2016 roku jest głównym i wyłącznym przedstawicielem inwerterów marki Growatt New Energy w Polsce. Growatt w swoim portfolio posiada falowniki on-grid, off-grid, falowniki hybrydowe wraz z systemami magazynowania energii, ładowarki do samochodów elektrycznych, urządzenia do inteligentnego zarządzania energią w domach oraz przenośne stacje ładowania.
Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, od 2021 roku jesteśmy także wyłącznym przedstawicielem marki ATESS Power Technology, która oferuje kontenerowe systemy magazynowania energii „szyte na miarę”. Magazyny te skierowane są przede wszystkim dla przemysłu, ze względu na możliwość stabilizowania parametrów pracy sieci dystrybucyjnych i przesyłowych oraz gwarantowanie stabilności energetycznej w razie zaniku napięcia w sieci.
Poza inwerterami oraz magazynami zajmujemy się także dystrybucją konstrukcji montażowej Hopergy, modułów fotowoltaicznych oraz niezbędnego osprzętu solarnego.

Początki firmy sięgają 2009 roku. Ówczesnym Prezesem MP Solar Group Sp. z o.o. był człowiek o wieloletnim doświadczeniu w branży fotowoltaicznej, jak również osoba otwarta, gotowa na wyzwania oraz bezproblemowa w kontaktach międzyludzkich. Od 2018 roku Prezesami są Caroline Proba oraz Martin Proba.

Reszta załogi to osoby młode, pełne zapału i nowych pomysłów oraz rozwiązań.

Wieloletnie doświadczenie pracowników firmy MP Solar Group Sp. z o.o. w branży energetycznej oraz fotowoltaicznej pozwoliło na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu wykorzystania energii słonecznej oraz innych odnawialnych źródeł energii. Każdy zrealizowany projekt jest dla nas okazją do rozwoju. Świadomość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne daje nam ogromną satysfakcję. Naszym celem jest wprowadzanie pozytywnych zmian, które są możliwie dzięki propagowaniu ekologicznych rozwiązań, takich jak wykorzystanie energii słonecznej.

 


 

Zarząd

Martin Proba i Caroline Proba
Presidents of the Board

Dział handlowy

Mariusz Wota
Head of Marketing

 

Dawid Pawlak
Senior Key Account and Sales Specialist

Dział techniczny

Sławomir Suski
Director of Training, Research & Development

 

Zbigniew Trzęsicki
Technical Support Engineer

 

Marek Drzewiecki
Technical Support Engineer

 

Daniel Wyleżoł
Technical Support Engineer

Jerzy Gęślak
Technical Support Engineer